November 15, 2019 15:49
Хроника

Уапсен убиецот на Мартин Јанушев

Полицијата вечерва го уапсила Филип Секуловски Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години. Како што јавува Телма, тој сам се пријавил во полиција но, не поседувал важечка лична карта.

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР, според извори на Сител веќе е во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев на 3. ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром, истиот ден кога Секуловски бил пуштен од затвор на слободен викенд и оттогаш беше во бегство.

Нови вести

Три момчиња извршиле насилство врз цимерот

Valentina

Лишени од слобода три лица, при претрес во нивните домови најдена дрога

Valentina

Приведен турски државјанин на „Деве Баир“ поради фалсификат зелен картон

Igor