January 27, 2021 10:19
Хроника

Уапсен струмичанец, бегалец од „Идризово“

Денеска во 00.10 часот на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица, полициски службеници од Полициска станица Струмица го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор.

Во 03.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден поради повеќе сторени кривични дела.

Kaguya-sama: Love is War Episode 12 at AnimeFreak animefreaks anime

I want to eat your pancreas (https://animeflix.nl/m/4yXp) Episode Full at ANIMEFLIX animeflix site