June 25, 2022 23:00
Хроника

Уапсен скопјанец кој украл мотор од фирма во ИЗ „Чојлија“

На 19.05.2022 во 20.50 часот на ул.„Благоја Стефковски”, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода Д.Т.(24) од Скопје поради сомнение дека на 05.05.2022 одзел мотоцикл од фирма во индустриска зона „Чојлија”.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото.

Мотоциклот бил пронајден и вратен на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

diễn đàn go88 go88 đánh bài cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88

SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022