Хроника

Уапсен скопјанец во Карпош за тешка кржба

На 22 мај во 12.00 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Љ.(34) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело –”тешка кражба”. При преглед кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.