January 27, 2021 10:16
Хроника

Уапсен скопски дилер осуден на 4 години затвор

Полицијата уапсила скопски дилер на дрога осуден ан четиригодишна затворска казна.

-На 17.11.2020 во 20.50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи  Карпош на ул.„МАНАПО“ во Скопје го лишија од слобода Е.М.(24) од Скопје, кој се барал со потерница од Основен суд Скопје 1, за издржување на казна затвор во траење од четири години за кривично дело по член 215 од Кривичниот законик, велат од МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа.

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 10 at website https://animeheaven.pro anime heaven site

Watch Yashahime: Princess Half-Demon Episode 3 at website https://animeplanet.cc anime planet shippuden