October 20, 2021 15:33
Хроника

Уапсен разбојник од Гази Баба

На 26.10.2020 полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба го лишија од слобода Е.И. (27) од Скопје поради извршено кривично дело разбојништво.

Тој на 25.10.2020 на улицата Вера Радосавњевиќ, во близина на железничката станица, со закана со остар предмет извршил разбојништво над М.Д. и му одзел мобилен телефон, паричник и торбичка. Веднаш по пријавувањето на случајот се преземени соодветни мерки и активности и сторителот е пронајден и приведен, а пронајдени се и одземените предмети.

По документирање на случајот ќе биде поднесена содветна пријава до надлежното обвинителство.

 

WCOStream: Yuragi-sou no Yuuna-san anime episode 12 online free at https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Watch anime online for free at ANIMEFLIX attack on titan animeflix

AnimeDao: Free! - Eternal Summer anime episode 13 online free at https://animedao.nl animedao mobile

Watch There She Is!! Episode 5

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animefreakws

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/animeflixnl