July 29, 2021 08:07
Хроника

Уапсен разбојник од Гази Баба

На 26.10.2020 полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба го лишија од слобода Е.И. (27) од Скопје поради извршено кривично дело разбојништво.

Тој на 25.10.2020 на улицата Вера Радосавњевиќ, во близина на железничката станица, со закана со остар предмет извршил разбојништво над М.Д. и му одзел мобилен телефон, паричник и торбичка. Веднаш по пријавувањето на случајот се преземени соодветни мерки и активности и сторителот е пронајден и приведен, а пронајдени се и одземените предмети.

По документирање на случајот ќе биде поднесена содветна пријава до надлежното обвинителство.

 

4Anime 4anime app ios: The Misfit of Demon King Academy (https://4anime.biz/m/ONqx) Episode 13

AnimeDao animedao my hero academia: One Piece Episode 970