January 26, 2021 13:31
Хроника

Уапсен провалник од Грчец, ограбил куќа во Ѓорче

На 26.11.2020 во времето од 16,00 до 17,15 часот полициски службеници од СВР Скопје, по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во дом и други простории кај А.А.(40) од с.Грчец, скопско, осомничен за тешка кражба во куќа на улица Лука Геров во Скопје на почетокот на овој месец, од каде украл златен накит, пари и други предмети.

А.А. е приведен поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“ и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Watch Attack on Titan Final Season Episode 2 (https://animeplanet.cc/m/l2p5/ep-2) at AnimePlanet anime planet boruto

Fog Hill of Five Elements Episode 3 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z