November 12, 2019 12:41
Хроника

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било паркирано пред домот на сопственикот.

Истиот ден К.Ј. бил лишен од слобода и приведен во ПС Струмица.

Нови вести

Физички нападната кавадарчанка кај црквата во градот 

Igor

Загина пешак на патот Крива Паланка-Куманово

Igor

Таткото на Боки 13 призна вина за нападот на попот, кој пак го провоцирал

Igor