October 1, 2020 17:30
Балкан Магазин

Уапсен пејачот Гаги Џогани, ја тепаше сопругата Анабела, а сега ке заврши во затвор поради кокaин

Вечерва во Белград беше уапсен Гаги Ѓогани, некогашен пејач на групата „Фанки Џи“, поради дрога. Поред српските медиуми, кај него биле пронајдени две кисички кокаин.

-Јас сум во шок. Се слушнавме пред два дена. Разговаравме нормално, не е возможно дека се вратил на пороците, рекол неговиот брат Ѓоле.

Гаги е поранешен сопруг на пејачката Анабела Атијас, со која ги имаат ќерките Нина и Луна, која од неодамна почна да гради успешна кариера.