September 25, 2021 06:13
Магазин

Уапсен наркодилер со лажна лична карта со името на Роберт де Ниро

Романската полиција уапси дилер на дрога со лажна лична карта со името и фотографија на холивудскиот глумец Роберт де Ниро.

Во документот се наведува дека „Де Ниро” живее во романскиот град Јаси, родители му се Мадона и Ентони, а адресата одговара на тамошните гробишта… При претрес во вистинскиот дом на лажниот актер, пронајдена е поголема количина екстази, подготвена за продажба.

Вистинското име на притвореникот е Сорин Булгару – 53-годишен маж, криминалец и човек добро познат на полицијата. Ќе му се суди за учество во мрежа за трговија со наркотици.

Ова не е првпат Булгару да користи туѓ идентитет. Во 2011 година, тој бил фатен како зема заем со нечија лична карта, по што си добил казна од девет години затвор.

TwistMoe: Shin Koihime†Musou: Gunyuu, Minami no Shima de Bakansu wo Suru no Koto - Ato, Porori mo Aru yo! anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime websites

Website https://kissanime.mx: Watch Bush Baby, Little Angel of the Great Plains (Dub) kissanime Episode 36 - 40 a silent voice kissanime

Watch My Life as McDull Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Hdvietnam: http://www.hdvietnam.com/members/animefreakws.2039623/

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/gogoanimelol/