December 6, 2019 18:44
Балкан

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, беше потврдено во МУП.

Во текот на истрагата, полицијата по налог на Третото основно јавно обвинителство го идентификува и уапси Жељко С. (58), поради сомневање дека телефонски јавил дека има бомба во авионот, односно дека сторил кривично дело за предизвикување паника и неред.

Нови вести

Анкара: Турција купува руски системи, бидејќи не можевме да ги добиеме од сојузниците

Filip

Мијатовиќ: Неприфатливо однесувањето на хрватската полиција кон мигрантите

Filip

Мирно заврши пладневниот протест во Атина по повод годишнината од убиството на Алексис Григоропулос

Filip