Балкан

Уапсен маж во Софија, на Фејсбук ширел говор на омраза поврзан со автобуската трагедија

Во Софија е уапсен 24-годишен маж поради непристојни коментари на Фејсбук, поврзани со автобуската трагедија во близина на Боснек, на автопатот Струма, соопшти бугарското МВР, а пренесе БТВ.

Мажот на Фејсбук објавувај неприкладни коментари, спротивни на етичките и моралните норми. Против него ќе биде спроведена истрага за ширење на говор на омраза врз нацонална основа.

Казната за вакви дела е затвор од една до 4 години и глоба од 2,5 илјади до 5 пет илјади евра, како и јавно извинување.

ani watch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

SK8 the Infinity Episode 12

AniWatch Your Lie in April

Black Clover (Dub)

AniWatch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 15

tải go88