Хроника

Уапсен дилер кај Св.Наум

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А.(30) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. На 20.05.2018 на магистралниот пат Охрид – Св.Наум, кај крстосницата за с.Отешево, полицски службеници извршиле преглед на лица и патничко возило, при што кај пријавениот пронашле и одзеле марихуана и мешавина од марихуана и тутун.