November 16, 2019 03:38
Хроника

Уапсен гостиварец кој е осуден на казана затвор за поседување оружје

На 11.10.2019 во 03,40 во СВР Тетово бил лишен од слобода Љ.А.(46) од с.Чегране,гостиварско кој се барал по судска наредба за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материии“.Љ.А. е предаден на службеници во КПУ Идризово.

Нови вести

Кривична за битолски хирург чија пациентка почина од внатрешно крварење

Igor

Се запали автобус на ЈСП во Кисела Вода

Igor

Три момчиња извршиле насилство врз цимерот

Valentina