June 26, 2022 22:50
Свет

Уапсен генералниот сметководител на Нигерија, проневерил околу 200 милиони долари

Комисијата за економски и финансиски криминал во Нигерија соопшти за апсење на генералниот сметководител, Ахмед Идрис, поради сомнение за преоверување на речиси 200 милиони долари јавни фондови.

Идрис преку членови на семејството и блиски лица инвестирал во недвижен имот во Нигерија, според податоците од Комисијата.

Нигерија со години се бори со корупција. Но, медиуми наведуваат дека успешно се гонети политичари, полицајци, како и државни службеници.

quà tri ân go88 Go88 Live - Thiên Đường Cờ Bạc, Nổ Hũ Trực Tuyến cskh go88

phần mềm dự đoán tài xỉu sunwin sunwin clan hop sunwin macao