November 14, 2019 00:34
Хроника

Уапсен велешанец за тешка кражба, при апсење паднал полицаец

Скопје, 13 октомври 2019 (МИА) – СВР Велес вчера во 15:15 часот го лиши од слобода А.В.(28) од Велес поради постоење основано сомнение за извршено кривично дело „тешка кражба”, a при приведувањето физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Нови вести

За половина час ограбени две аптеки: Во Чаир и Топанско Поле

Filip

Касиерка во казино дала службени пари за уплата на повеќе апарати

Filip

Малолетници се тепале во автобус на ЈСП

Filip