October 18, 2021 13:10
Спорт

Уапсени 12 лица по судирите меѓу навивачите на Лестер и Наполи

Полицијата уапси 12 лица по судирите меѓу навивачите пред и по натпреварот од фудбалската Лига Европа помеѓу Лестер и Наполи (2:2), пренесува „Фудбал Италија”.

Пред и по натпреварот, имаше неколку судири меѓу навивачите во близина на стадионот.

За време на мечот, навивачите на италијанскиот тим започнаа расправија со локалната полиција и навивачите на противничкиот тим.

Во следното коло од Лига Европа, Лестер ќе игра на гости кај Легија, додека Наполи ќе го пречека Спартак.

Натпреварите ќе се одиграат на 30 септември.

Watch anime online for free at GoGoAnime anime online

Website https://animetv.cc: Watch Stars Align animetv Episode 12 death note anime tv

Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14800555

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws