October 17, 2021 17:02
Свет

Уапсени шверцери и пронајдени илегалци во Австрија

Во заедничката полициска акција под раководство на Фронтекс во Австрија се уапсени 12 шверцери на луѓе и 95 мигранти кои ги користеле услугите на шверцерите.

Во акцијата во која учествуваа 12 европски земји, како и Интерпол и Еуропол, беа уапсени вкупно 26 шверцери и 2.760 нелегални мигранти, објави криминалистичката служба на Австрија.

Притоа беше спречен влезот на 1.714 мигранти во европските земји и беа откриени 92 фалсификувани патни исправи.

Шверцерите се претежно од Балканот, од Србија или од Босна, велат австриските власти, додавајќи дека и Авганистанците, Ирачаните и Иранците сè повеќе ги префрлуваат илегалците.

Најголем број шверцувани лица потекнуваат од Авганистан, Бангладеш, Иран, Индија и Турција.

Website https://animefreak.ws: Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (Dub) animefreak Episode 26 dubbed anime

AnimeDao: SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors (Dub) anime episode 51 online free at https://animedao.nl animedao overlord

Kamen Rider Fourze x Crayon Shin-chan (https://animeheaven.pro/m/pnr4) Episode 4

Spring and Autumn (https://4anime.biz/m/92gR) Episode 56

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1437334.page

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimebe/