August 5, 2021 03:30
Хроника

Уапсени четворица скопски дилери на екстази и амфетамини

На 08.06.2021, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка акција со СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Б.(26), А.А.(29), О.Ш.(33) и Ж.Т.(28), сите од Скопје, затоа што при личен преглед и претрес во дом кај нив биле пронајдени и одземени амфетамин, марихуана и екстази.

По преземени мерки, А.А. и О.Ш. биле затекнати при средба со С.Б., по што биле запрени и при преглед кај нив бил пронајден и одземен амфетамин.

Подоцна, врз основа на судска наредба, бил извршен претрес во домот на С.Б. каде биле пронајдени и одземени амфетамин, марихуана, екстази и дигитална вага. Исто така, во дворот на С.Б. бил затекнат Ж.Т. и при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Сите лица биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Okashi na Sabaku no Suna to Manu Episode 11

https://kissanime.mx anime. The Heroic Legend of Arslan (Dub) (https://kissanime.mx/m/G331) Episode 6

https://animebee.to dubbed anime. Sekiei Ayakashi Mangatan (https://animebee.to/m/ab6y) Episode 3

KissAnime Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000