Хроника

Уапсени четворица гостиварци, украле „берлинго“ во Тетово

На 23.01.2022 околу 16.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ш.М.(21), В.У.(22). Ш.М.(21) и Ф.А.(22), сите од гостиварско Врапчиште.

Тие се сомничат дека претходно противправно одзеле патничко возило „цитроен берлинго”, со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Н.И.(43) од тетовска Голема Речица.

Половина час пред тоа, возилото било пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

watch anime dub. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch animes Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

stream anime online My Hero Academia

english dubbed anime My Hero Academia Season 2

ANIMEFLIX 6 LOVERS Episode 3

watch subbed anime Boruto: Naruto Next Generations