December 9, 2018 20:18
Хроника

Уапсени тетовци со нож и марихуана

На 06.12.2018 година околу 18,00 часот, на улица „121“ во Тетово лишени од слобода се Д.З.(20) и Е.Р.(18), двајцата од село Палатица. Кај нив е пронајдена марихуана и нож. Вчера, исто така, околу 21,30 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, поради поседување марихуана, лишен од слобода е и Б.И.(34) од Тетово. Се работи на целосно расчистување на двата случаи.

Related posts

Татко и ќерка (18) тешко повредени, во нивното запрежно возило удри „голф“

24news

Украдени над милион денари од 19-годишник

24news

На улица пронајден мртов 27 годишен маж

24news