February 23, 2019 20:26
Хроника

Уапсени скопски дилери на кокаин, екстази и хашиш

Секторот за внатрешни работи Скопје – единица за недозволена трговија уапси две лица од Скопје поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

По издадените наредби од Основниот суд Скопје 1 Скопје, биле извршени претреси во домовите на двете лица.

„При претресот кај едниот биле пронајдени околу 200 грама хероин, околу 500 грама марихуана, околу 20 грама кокаин, околу 100 грама хашиш, 10 таблети „екстази“, како и четири дигитални ваги, пиштол „екол“ со рамка, револвер, 20-ина куршуми во разновиден калибар, повеќе СИМ-картички, панцири, фантомки и лисици.

Во вториот претрес кај другото лице се пронајден еден пушкомитралез и марихуана“ соопшти МВР.

По целосно документирање, против двете лица ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Related posts

Ограбена аптека во Скопје

Igor

Исчезнато 26 годишно момче од Скопје семејството очајно бара помош од институциите

Filip

Сообраќајка на патот Битола-Прилеп, возилата се пренасочуваат по стариот пат

24news