Свет

Уапсени родителите на тинејџер кој изврши масакр во училиште во Мичиген

Џејмс и Џенифер Крамбли, родители на 15-годишниот Итан кој уби четворица ученици и рани седум други во масовно пукање во средно училиште во сојузната држава Мичиген, се уапсени откако нивниот автомобил бил забележан во Детроит, пренесува Вашингтон пост.

Тие се обвинети по четири точки од обвинението, а четири дена пред крвопролевањето Џејмс Крамбли купил пиштол што го извршил масакрот. Со него во продавницата бил и неговиот син.

Возило кое одговара на описот на црниот автомобил Киа Селтос, управуван од брачниот пар Крамбли, е пронајдено во Детроит, на шеесетина километри од Оксфорд, местото на смртоносното пукање, соопштила полицијата.

Полицијата ги уапсила Кремблс, кои се товарат за убиство од небрежност, а нивното возило го забележал сопственикот на локалната компанија. Пријавено е дека жената побегнала пеш откако полицијата добила дојава за сомнителен автомобил. Двојката ќе биде пренесена во затворот во округот Окленд.

По обвинувањата за убиство од небрежност, обвинителката на округот Оукленд, Карен Мекдоналд, споделила застрашувачки нови детали за однесувањето на родителите на Итан.

На денот на пукањето, Џејмс и Џенифер Крамбли биле поканети на разговор во училиштето поради загрижувачкото однесување на нивниот син. Имено, наставничката на бирото на Итан пронашла цртеж со пиштол, раскрварена личност и порака „Помогни ми“.

Крембли се спротивставиле на идејата нивниот син да го напушти училиштето, па наместо тоа, Итан се вратил на час со својот ранец во кој го скрил пиштолот, кој претходно никој не го прегледал. Неполни три часа подоцна била повикана брза помош поради пукање во училиштето.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime SK8 the Infinity (Dub)

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 4

4Anime Naruto Episode 220

The Rising of the Shield Hero (Dub)

free anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)