December 12, 2019 01:32
Хроника

Уапсени двајца тетовци со кокаин

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1 часот и 45 минути, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

При нивен и преглед на возилото „Фолксфаген Пасат“ со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале, а кое било паркирано во близина на бензинска пумпа, пронајден и одземен е кокаин. Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Нови вести

(ФОТО) Тешка сообраќајка во Бутел

Igor

Уапсени двајца Срби и еден Македонец поради убиство во Словачка

Filip

Tетовец без дозвола поставил монтажна барака на државно земјиште

Filip