January 28, 2020 02:37
Хроника

Уапсени двајца дилери на марихуана

Двајца дилери на марихуана биле уапсени вчера во близина на Тетово. Според полицијата, вчера околу 22.10 часот на локалниот пат што ги поврзува тетовските села Горно Седларце и Синичане, полицајци запреле автомобил „опел корса“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Ј.Е.(31) од Голема Речица, и сопатникот Т.Х.(38) од Тетово.

При нивен преглед била пронајдена марихуана. која Т.Х. се обидел да ја фрли.

Двајца биле уапсени и задржани во ПСолициската станица Тетово, а по целосно
документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нови вести

Гори куќа во Ѓорче

Igor

Бегале со џип од рација во Грчец, па оставиле „калашников“ и два пиштола

Igor

Скопјанка пронајдена мртва во водите на Вардар

Igor