January 28, 2022 23:37
Хроника

Уапсени двајца Американци, демолирале кафеана во Тафталиџе

На 06.12.2021 во 02.00 часот на ул.„Миле Поп .Јорданов” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Г.Ф.(30) и Е.Џ.Ш.(27), двајцата од САД,.

Двајцата биле приведени затоа што претходно се однесувале агресивно и оштетиле дел од инвентарот во угостителски објект на наведената улица, а се обиделе и физички да го нападнат сопственикот.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Ова е втор инцидент со американски државјани, откако пред еден месец 42-годишен државјанин на САД бил приведен во Полициската станица Кисела Вода затоа што во хотел на ул.„Јордан Мијалков” се однесувал недолично.

Додека влегувал во ходникот на станицата, започнал агресивно да се однесува и да удира со раце и нозе по инвентарот, по што истепал тројца полицајци.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Kiss x Sis (TV)

watch subbed anime AnimeHeaven Komi Can’t Communicate

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

watch animes AnimeHeaven My Hero Academia (Dub)

online anime AnimeHeaven Death Note (Dub)