January 16, 2019 01:25
Хроника

Уапсени Бугарки-џепчијки

Полицијата уапсила две Бугарки, осомничени за повеќе кражби извршени во центарот на Скопје, информираше МВР:

Станува збор за А.М.Д.(32) и Е.С.К.(28), кои биле уапсени вчера околу 11.30 часот на булеварот Партизански одреди.

Бугарките се сомничат за кражба по чл.235 од КЗ на РМ, за што ќе им бидат поднесени кривични пријави. Двете се задржани во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Related posts

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, 15 повредени

24news

Детали за големиот пожар кој беснееше во Кисела Вода

24news

Страшна сообраќајка во Скопје – прегазена жена

24news