November 27, 2021 04:15
Хроника

Уапсена 47-годишна скопјанка барана со потерница

На 15.10.2021 во 12.00 часот на ул.„Владимир Полежиновски” во Скопје, Оперативен тим потраги од ЕВР Кисела Вода, врз основа на централна потерница од Основното јавно обвинителство, ја лиши од слобода Д.С.(47) од Скопје која се барала во врска со член 353 – „злоупотреба на службена положба” и член 247 – „измама” од Кривичниот законик. Лицето ќе биде преддаено на обвинителството.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeKisa: Corporate Warrior Arslan anime episode 6 online free at https://animekisa.in watch anime

Is This a Zombie? Of the Dead: Yes, This Suits Me Just Fine (Dub) (https://animepahe.cc/m/ZL4W) Episode Full

WCOStream: Magic Knight Rayearth II anime episode 29 online free at https://wcostream.cc wcostream we bare bears

AnimeBee: Nescafé Hong Kong TVCM anime episode Full online free at https://animebee.to anime sites