November 27, 2021 18:34
Спорт

Тухел потврди за интересот на Челзи за Халанд

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, го потврди интересот на лондонскиот клуб за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд.

– Разговаравме за Ерлинг неколку пати, вклучително и за време на минатиот летен преоден рок. Точно, во тоа време неговиот трансфер за нас изгледаше нереално. Редовно зборуваме за него бидејќи е фантастичен фудбалер и дефинитивно важна фигура во Борусија, која е сериозен конкурент во Лигата на шампионите. Дали можам да ги замислам Лукаку и Халанд заедно на теренот? Зошто не, можеме да разговараме за тоа! Мислам дека не разговаравме сериозно за ова, но да видиме што може да се случи во наредните недели, изјави Тухел за „Билд”.

Во тековната сезона Халанд одигра 10 натпревари за Борусија, постигна 13 гола и четири асистенции.

„Transfermarkt.com” го проценува 21-годишниот Норвежанец на 150 милиони евра.

Website https://wcostream.cc: Watch SAKUGAN wcostream Episode 2 anime stream

Watch Kakushigoto (Dub) Episode 12

Watch Banner of the Stars II Episode 10

AnimeBee: Ar Tonelico: Sekai no Owari de Utai Tsuzukeru Shoujo anime episode Full online free at https://animebee.to kissanime

AniWatch: Izumo (2003) anime episode 5 online free at https://aniwatch.pro free anime