October 26, 2021 11:38
Спорт

Тухел во Лукаку го гледа идниот капитен на Челзи

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, изјави дека напаѓачот Ромелу Лукаку во иднина може да стане капитен на тимот.

– Лукаку е спортист од највисоко ниво, сака тренинзи, секогаш има насмевка на лицето, сака да победи на секој турнир. Тоа е добро. Тој дава пример за другите. Дали може да стане капетан? Да, мислам дека може да биде. Но, сега не е време за размислување, имаме прекрасен капетан. Главната работа е дека Ромелу се однесува како капитен, и ова е поважно отколку само да имаш капитенска лента, изјави Тухел за „Скај спортс“.

Моментален капитен на тимот е дефанзивецот Цезар Аспиликуета.

Лукаку се приклучи на Челзи во август 2021 година од Интер. Оваа сезона, 28-годишниот Белгиец одигра пет натпревари за клубот и постигна четири гола.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

https://4anime.biz watch anime

Website https://animeflv.uk: Watch Kokkoku animeflv Episode 12 free anime

Watch Clockwork Planet Episode 12

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimelol

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/17002048/