Свет

Туск: Одлуката за одложување на Брегзит за неколку денови

Лидерите на ЕУ ќе одлучат „во следните денови” дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, воедно, истакна дека нивната одлука зависи од развојот на ситуацијата во Лондон.

– Одлуката за продолжување на рокот за Брегзит за три месеци, по 31 октомври, во голема мера ќе зависи од тоа што ќе одлучи или нема да одлучи британскиот Парламент, изјави Туск.

Британскиот премиер Борис Џонсон вчера доживеа уште еден пораз откако претседателот на Долниот дом на Парламентот, Џон Беркоу соопшти дека Владата не може да бара од пратениците повторно да гласаат за договорот за Брегзит.

Џонсон апелираше до пратениците оваа недела да го одобрат договорот за Брегзит, нагласувајќи дека ниту тие, ниту ЕУ, ниту јавноста не сакаат ново одложување на излезот на Британија од Унијата.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 2 Episode 23

4Anime My Hero Academia (Dub) Episode 9

free anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

4anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

4Anime My Hero Academia Season 5

tải go88