Свет

Туск: Деновиве ќе се знае дали Велика Британија ќе добие нов рок за излез од Унијата

Во текот на следните денови, лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.

Ова го истакна претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, кој додаде дека нивната одлука ќе зависи од развојот на ситуацијата во Лондон.

Британскиот премиер, Борис Џонсон, вчера доживеа уште еден пораз откако претседателот на Долниот дом на Парламентот, Џон Беркоу соопшти дека Владата не може да бара од пратениците повторно да гласаат за договорот за Брегзит. Џонсон апелираше до пратениците оваа недела да го одобрат договорот за Брегзит, нагласувајќи дека ниту тие, ниту ЕУ, ниту јавноста не сакаат ново одложување на излезот на Британија од Унијата.

free anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime pro GoGoAnime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

gogoanimehub Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

GoGoAnime WONDER EGG PRIORITY

GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

tải go88