November 23, 2020 19:41
Хроника

Турчин фатен со 100 килограми марихуана во Охрид

Во голема акција на полицијата денеска запленети се над 100 килограми марихуана, дознава Centar.mk.

Притоа е уапсено едно лице, турски државјанин во чие возило цитроен била транспортирана дрогата.
Тој бил уапсен во близина на охридските гробишта

МВР во текот на утрешниот ден треба да изнесе детали за оваа заплена.