September 24, 2021 08:55
Балкан

Турција продолжува со спорните активности во источен Медитеран

Турција потврди дека ќе продолжи со сеизмолошки истражувања до 4 ноември, каде го испрати својот брод „Орук Реис” во спорните води на источен Медитеран, што дополнително ги интензивира тензиите во тој регион.

Грција и Турција, обете членки на НАТО, не успеваат да го надминат спорот околу правото на експлоатација на фосилни горива воисточен Медитеран.

По неодамнешниот самит на ЕУ свикан на барање на Кипар, беше објавено дека ЕУ ќе ја казни Турција ако продолжи да спроведува провокативни операции во регионот за кои право имаат и Грција и Кипар.

AnimeHeaven: The Disastrous Life of Saiki K. 2 anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

Precure All Stars Movie New Stage: Mirai no Tomodachi Episode Full

GoGoAnime: Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be attack on titan season 3 gogoanime

AniWatch: Girls & Panzer: Fushou Akiyama Yukari no Sensha Kouza anime episode 6 online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCn-wVisZ_QovLJhWOhZaYHg/about