January 27, 2021 16:28
Балкан

Турција одобри употреба на кинеската вакцина против коронавирус

Турската официјална Агенција за лекови и медицински помагала издаде одобрение за итна употреба на кинеската вакцина против Ковид-19 на компанијата „Синовак”, објави денеска турската новинска агенција Анадолија.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган неделава рече дека вакцинацијата ќе започне утре или во петок, откако Турција доби три милиони од откупените 50 милиони дози на вакцината „КоронаВак” на „Синовак”.

Watch High School DxD Episode 11 at AnimePlanet re zero anime planet

Attack on Titan Season 2 (https://animefreak.ws/m/vvjL) Episode 12 at AnimeFreak anime freak one piece