January 18, 2021 08:14
Балкан

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

Турската Влада од утре воведува полициски час од 21 до 5 часот во работните денови, и целосно „заклучување” за време на викенд, односно од 21 часот во петок до 5 часот во понеделник.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган соопшти дека мерката се носи со цел спречување на ширењето на коронавирусот.

Новите построги антиепидемиски мерки стапуваат во сила утре, а ослободени ќе бидат само некои сектори како што се снабдување и производство.

Осми ден по ред, во Турција се регистрира рекорден дневен број на смртни случаи од коронавирусот.

Во последните 24 часа, според податоците на Министерството за здравство, починале 188 лица, а потврдени се

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime my hero

The King's Avatar 2 Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix hero academia