Свет

Туркиш ерлајнс ги откажа летовите за Украина и неколку градови во Русија и Белорусија

Турската национална авиокомпанија „Туркиш ерлајнс” денеска објави дека ги откажува летовите за Украина и неколку градови во Русија и Белорусија.

Мерката важи до 30 јуни годинава.

„Туркиш ерлајнс” ги откажа летовите за Украина, руските градови Сочи, Ростов на Дон и Екатеринбург и белорускиот главен град Минск.

Во соопштението на авиокомпанијата се наведува дека мерката е донесена во врска со тоа што Украина го затворила својот воздушен простор за цивилни летови поради руската инвазија.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime free Tokyo Revengers

GoGoAnime Horimiya (Dub) Episode 6

GoGoAnime My Hero Academia Episode 9

anime websites GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

watch anime dub GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc