December 1, 2021 04:32
Спорт

Трстена додели уште пет Златни олимписки оскари

Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес додели пет Златни олимписки оскари за личности и институции кои го поддржувале во неговата кариера.

Добитници на Олимписките оскари на Трстена се: Решат Ибрахими новинар, Атанас Кировски новинар, Сефер Тахири новинар публицист, Христијан Костов доктор и директор на Градската болница 8 Септември и продуцентот на филмот „Кобра”, Томи Салковски.

Ова е петта ваква манифестација со која легендата на македонскиот спорт им се заблагодарува на неговите поддржувачи.

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Magical Shopping Arcade Abenobashi (Dub) (https://animeflv.uk/m/5A33) Episode 13

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://gogoanime.be the daily life of the immortal king gogoanime

Qin's Moon: Lady Xiang Descends (https://4anime.biz/m/7WRd) Episode Full