Култура

Трпчески и Венгеров блеснаа и во њујоршкиот Карнеги Хол

Исклучителен втор концерт на тандемот Венгеров-Трпчески од мини-турнејата на најпрестижните светски сцени, што се одржа во Карнеги Хол во Њујорк.
Преполната сала и стоечките овации, двајцата врвни уметници ги наградија со дури 3 изведби на бис.

По Лондон и Њујорк, македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески и легендарниот виолинист Максим Венгеров, веќе в четврток на 27 јануари ќе настапат во Париз.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch One Piece

ani watch app My Hero Academia Season 5

AniWatch Death Note (Dub) Episode 34

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)