June 24, 2021 04:40
Свет

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида.

Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

– По пристигнувањето, полицијата пронајде три лица кои починале од прострелни рани – еден повозрасен маж, повозрасна жена и дете. Меѓу жртвите е и напаѓачот, соопшти канцеларијата на шерифот во округот Палм Бич.

Засега не е позната причината за нападот.

Ова е уште еден оружен инцидент во јужниот дел на Флорида во последните неколку денови.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. No Guns Life 2nd Season (Dub) (https://animebee.to/m/a2da) Episode 12

Watch anime online for free at AnimeDao sites like animedao. Pokemon Diamond & Pearl (Dub) Episode 189

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Taiyou no Mokushiroku: A Spirit of the Sun (https://aniwatch.pro/m/NAJ0) Episode 2

KissAnime Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx