August 5, 2021 04:16
Хроника

Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Штип

На 06.06.2021 во 12.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот Пробиштип- Штип, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген” со штипски регистарски ознаки,  управувано од Е.С.(20) од Пробиштип и патничко моторно возило „фиат панда” со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(70) од Пробиштип. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а со телесни повреди се здобила сопатничката Ц.Р.(68) од возилото „фиат панда”, констатирани  во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Are You Lost? Episode 12

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Fushigi na Somera-chan Episode 12

Watch anime online for free at WCOStream watch anime. Boku wa Sonzai Shiteinakatta (https://wcostream.cc/m/j6OW) Episode Full