September 15, 2019 08:11
Свет

Тројца спасувачи загинаа во невремето во Франција обидувајќи се да спасат рибарски брод

Три лица згинаа во моќната бура што ја зафати Франција, а илјадници домаќинства останаа без електрична енергија.

Тојцата загинати за време на бурата работеле како спасувачи во рамки на француската поморска служба и се обидувале да му помогнат на рибарски брод, кој бил заглавен помеѓу високите бранови во водата.

Спасувачкиот брод се превртел на 800 метри од брегот, а во него имало 7 лица, од кои четворица успеале да допливаат до копното.

Нови вести

(Видео) Индиската полиција запре преполн автобус со 120 ученици во и на него

zane

Првата пловечка нуклеарна централа стигна на својата цел

zane

(Видео) Ужасни последици од невремето во Шпанија: Обилните врнежи однесоа шест животи

zane