August 2, 2021 20:27
Хроника

Тројца ранети во престрелка во Арачиново по тепачка за долг

На 16.06.2021 во СВР Скопје од полициски службеници во полициска станица биле приведени М.А.(31) и М.С.(35) од Страчинци и Н.Џ.(27) од Арачиново, постапувајќи по пријава за пукање.

Инцидентот се случил околу 2 часот во Арачиново, кога по претходна расправија М.А. пукал од пиштол и го повредил Б.А.(36) од Арачиново, поради долг што го имал Б.А. кон него.

Подоцна, во Комплексот клиники „Мајка Тереза” со повреди од огнено оружје се пријавил М.А., додека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” со повреди од огнено оружје бил донесен Б.А..

Во истата болница со повреди од огнено оружје бил донесен и Ф.Н., кој пред полициските службеници изјавил дека се повредил во сообраќајна незгода, по што заминал без да му биде утврден карактерот на повредите.

Во врска со случајот, од местото биле подигнати чаури од пиштол и две патнички возила. Се преземаат мерки за комплетно расчистување на случајот по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Vampire Hunter D (Dub) Episode Full

https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven. A.I.C.O.: Incarnation (https://animeheaven.pro/m/eKZL) Episode 12

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Magical Girl Raising Project (Dub) Episode 12

KissAnime Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6