Хроника

Тројца разбојници претепале и ограбиле старица во Битола

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Ј.(26) и Б.Н.(21), двајцата од село Новаци и Ф.Р.(19) од село Рибарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 27.05.2018 година околу 21.00 часот во село Рибарци пријавените со употреба на физичка сила одзеле пари и разновиден алат од Г.Р.(81) во нејзината куќа.

Нови вести

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Igor

Со запалка му ги горел стапалките на двегодишниот син, детето плачело од болки па го претепал до смрт

Igor

Момче од Зајас е загинатиот моторџија кај Другово

Igor