June 13, 2021 01:27
Балкан

Тројца починати 614 нови случаи на Ковид-19 во Србија

Според последните информации бројот на заболени од коронавирус во Србија во последните 24 часа изнесува 614.

Починале три лица, вкупно 792 од почетокот на епидемијата.

Во последните 24 часа се направени 4.739 тестови, а процентот на заразени е 12,26 отсто.

Вомоментов на респиратори се 26 пациенти.

KissAnime kissanime fire force: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 8 (https://kissanimeonline.com/m/vMV4/ep-8)

AnimeDao animedao anime list: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 8