Хроника

Тројца повредени во судир на полициско „ауди“ и “хјундaи“ на Партизанска

На 19.04.2021 во 14.55 часот на бул.„Партизански одреди” во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди а4″, со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, а управувано од М.М.(30) од Скопје и патничко возило „хјундаи”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(46) од Скопје.

Во незгодата со повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, се здобиле двајцата возачи и сопатникот во возилото „ауди”, З.Т.(52) од Скопје. Извршен е увид.

WCOStream wcostream one piece: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://wcostream.cc/m/qGdE/ep-1)

AnimeFreak anime freaks: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 366 (https://animefreak.ws/m/50Ay/ep-366)