January 20, 2020 00:15
Хроника

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

Вчера околу 20 часот на улицата „Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(34) од Скопје и „хјундаи лантра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(41) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.Б., додека сопатничката во нејзиното возило Д.Б.(68) и возачот Б.Б. се здобиле со телесни повреди. Тие биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, соопшти МВР.

Нови вести

Едно лице загина и тројца се повредени во сообраќајка кај Струмица

Igor

Едно лице повредено по расправија пред локал во Тетово

Igor

Почина 19-годишното момче од Сараќино кое беше повредено во сообраќајката на 16 јануари

Igor