June 23, 2021 02:35
Хроника

Тројца повредени во сообраќајка во Куманово

На 16.05.2021 околу 17.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од бул.„Трета македонска ударна бригада”, ул.„Бранко Богдански Гуцман” и пат за с.Проевце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен”, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(72) од Куманово, во кое сопатник бил Л.П.(68) од Куманово и патничко возило „опел астра”, со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(30) од Куманово. По незгодата сите учесници биле пренесени во Општата болница Куманово, каде кај И.Ј. и Л.П. биле констатирани повреди, додека кај Б.П. биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Куманово.

AnimeHeaven animeheaveneu: Attack on Titan Season 2 (https://animeheaven.pro/m/vmK8) Episode 12

ANIMEFLIX sword art online animeflix: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 1