August 18, 2019 18:44
Хроника

Тројца насилници нападнале момче во автобус на ЈСП

Осумнаесет годишно момче било претепано од тројца насилници, вчера во автобус на ЈСП.

Според полицијата, вчера околу 13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Александар Македонски, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.(18) од Скопје, по што побегнале. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Нови вести

Ставен под контрола пожарот кај Пинтија, пријавен нов во Сопиште

Igor

Се запали бугарски камион во близина на Деве Баир

Igor

Малолетнички украле фотографии од врснички па обработени со недолични содржини ги објавиле на Инстаграм

Igor