January 24, 2022 17:15
Свет

Тројца загинаа во бурата Арвен во Британија

Во текот на бурата Арвен која вчера зафати делови од Велика Британија загинаа три лица, а бурата донесе силни ветришта, дожд и снег.

Во Антрим, Северна Ирска загина директор на училиште, откако врз неговиот автомобил паднало дрво.
Полицијата во Кумрија соопшти дека загинал маж од Ланкастер откако врз него во петокот вечерта паднало дрво, а на идентичен наќин настрадал маж во Шкотска.

Во Шкотска повеќе од 100.000 луѓе останаа без струја, пишува Би-би-си.

Налетите на ветар достигнувале брзина од 158 км/ч, а на автопатот М62 околу 120 камиони заглавиле во снегот.

Бирото за метеорологија издаде црвено предупредување поради ветар по должина на источниот брег на Шкотска и североисточна Англија. Денеска во Велика Британија објавени се дополнителни предупредувања за ветар, снег и мраз.

„Ударите на ветар во текот на ноќта погодија голем дел од Обединетото Кралство, при што дојде до оштетување на зградите, а паѓаа и стебла“, соопштија од Бирото за метеорологија.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

watch anime dub Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 142

Attack on Titan Season 3 Part 2